Bomba: Brestovac i Gerges predvode Glory 45 Superfight u Amsterdamu!

K1 / BoksIZDVOJENA VIJEST 31.07.2017 22:00h Autor:

Službene stranice elitne svjetske kick boxing promocije Gloyja su u ponedjeljak najavile popis borbi za svoj 45. event koji će se 30. rujna održati u nizozemskom Amsterdamu.

Nama je, dakako, najzanimljiviji glavni meč “Superfight” serije u kojem ćemo ponovno gledati najboljeg hrvatskog kick boksača i FFC prvaka u teškoj kategoriji – Mladena Brestovca (53-12-1, 34 KO). “The Scorpion Sting” će rukavice u Zuid Sporzthallen dvorani ukrstiti s egipatskim veteranom Hesdyjem Gergesom (50-18-1, 23 KO).

Prvi je to nastup Brestovca u Gloryju još od Gloryja 35 u Nici kada je sudjelovao u teškaškom turniru četvorice. Tamo je u polufinalu nokautirao Jahfarra Wilnisa da bi u finalnoj borbi izgubio od Benjamina Adegbuyija. Gergesa smo posljednje vidjeli na Gloryju 41 u Nizozemskoj kada je slavio protiv Tomasa Hrona.

Brestovac je trenutačno deveti najbolji teškaš svijeta, a Gerges je trenutačno na sedmom mjestu.

Podsjećamo, kako i Gerges ima FFC iskustva. 2013. godine je u jednom od najboljih mečeva u povijesti FFC-a, svladao današnjeg prvaka Final Fight Championshipa i privremenog prvaka Gloryja – Pavela Zhuravleva na priredbi u Poreču.