Još samo jedan čovjek stoji iznad Miočića na UFC-ovoj službenoj P4P ljestvici

UFCIZDVOJENA VIJEST 17.06.2018 15:31h Autor:

Demetrious Johnson i Stipe Miočić

Nakon UFC-a 225 održanog prošlog vikenda u Chicagu promocija je objavila najnovije promjene na službenim rang ljestvicama.

Stipe Miočić, najuspješniji prvak u povijesti UFC-ove teške kategorije, konačno se popeo gotovo na sam vrh P4P ljestvice. Miočić se popeo za jedno mjesto, iznad Georgesa St- Pierrea, te je sada službeno drugi najbolji borac svijeta. Iznad njega ostao je još samo prvak i najdominantniji borac muha kategorije- Demetrious Johnson.




Na P4P ljestivici za dvije se pozicije na jedanaesto mjesto pomaknuo i prvak srednje kategorije, Robert Whittaker, koji je u glavnoj borbi UFC-a 225 po drugi put za redom porazio Yoela Romera.

Curtis Blaydes se nokautom Alistaira Overeema popeo za dva mjesta i sada je drugi izazivač na teškaškoj ljestvici. Među top deset boraca ubacio se i Tai Tuivasa koji je u Chicagu sudačkom odlukom porazio Andreija Arlovskog.

Pobjedom nad Rafaelom dos Anjosom u “co- main” borbi UFC-a 225 Colby Covington je postao privremeni prvak velter kategorije te je skočio na vrh rang ljestvice. Dos Anjos je pao za dvije pozicije na treće mjesto, a odmah ispod njega za jedno mjesto je pao i donedavni prvi izazivač Stephen Thompson.

U perolakoj kategoriji Mirsad Bektić skočio je za čak četiri pozicije na sedmo mjesto što je zaslužio pobjedivši Ricarda Lamasa.

Sve promjene na rang ljestvicama pogledate u nastavku.



POUND-FOR-POUND

1 Demetrious Johnson
2 Stipe Miočić + 1
3 Georges St-Pierre – 1
3 Conor McGregor
5 Daniel Cormier
6 Max Holloway
7 TJ Dillashaw
8 Tyron Woodley
9 Khabib Nurmagomedov
10 Cris Cyborg
11 Robert Whittaker + 2
12 Tony Ferguson – 1
13 Amanda Nunes – 1
14 Cody Garbrandt
15 Rose Namajunas

MUHA KATEGORIJA
Prvak: Demetrious Johnson
1 Henry Cejudo + 1
2 Sergio Pettis + 3
3 Joseph Benavidez – 2
4 Ray Borg – 1
5 Jussier Formiga – 1
6 John Moraga
7 Wilson Reis
8 Alexandre Pantoja
9 Brandon Moreno
10 Dustin Ortiz
11 Ben Nguyen
12 Matheus Nicolau
13 Tim Elliott
14 Deiveson Figueiredo
15 Magomed Bibulatov

BANTAM KATEGORIJA
Prvak: TJ Dillashaw
1 Cody Garbrandt
2 Dominick Cruz
3 Raphael Assuncao
4 Marlon Moraes
5 Jimmie Rivera
6 John Lineker
7 John Dodson
8 Aljamain Sterling
9 Pedro Munhoz + 1
10 Cody Stamann + 1
11 Rob Font + 1
12 Thomas Almeida + 1
13 Brett Johns + 1
14 Alejandro Perez + 1
15 Eddie Wineland *NR



PEROLAKA KATEGORIJA
Prvak : Max Holloway
1 Brian Ortega
2 Jose Aldo
3 Frankie Edgar
4 Jeremy Stephens
5 Cub Swanson
6 Josh Emmett
7 Mirsad Bektić + 4
8 Chan Sung Jung
9 Renato Moicano
10 Darren Elkins
11 Ricardo Lamas – 4
12 Zabit Magomedsharipov
13 Myles Jury
14 Dooho Choi
15 Calvin Kattar

LAKA KATEGORIJA
Prvak: Khabib Nurmagomedov
1 Conor McGregor
2 Tony Ferguson
3 Eddie Alvarez
4 Dustin Poirier
5 Kevin Lee
6 Edson Barboza
7 Justin Gaethje
8 Nate Diaz
9 Michael Chiesa
10 Al Iaquinta
11 James Vick
12 Anthony Pettis
13 Alexander Hernandez
14 Paul Felder
15 Olivier Aubin-Mercier

VELTER KATEGORIJA
Prvak: Tyron Woodley
1 Colby Covington (privremeni prvak)+ 3
2 Darren Till
3 Rafael Dos Anjos – 2
4 Stephen Thompson – 1
5 Robbie Lawler
6 Kamaru Usman
7 Demian Maia
8 Neil Magny
9 Jorge Masvidal
10 Santiago Ponzinibbio
11 Donald Cerrone
12 Gunnar Nelson
13 Leon Edwards
14 Alex Oliveira
15 Dong Hyun Kim



SREDNJA KATEGORIJA
Prvak: Robert Whittaker
1 Yoel Romero
2 Luke Rockhold
3 Chris Weidman
4 Kelvin Gastelum
5 Jacare Souza
6 Derek Brunson
7 David Branch
8 Brad Tavares
9 Lyoto Machida
10 Uriah Hall
11 Paulo Costa
12 Thiago Santos
12 Antonio Carlos Junior
14 Elias Theodorou
15 Krzysztof Jotko

POLUTEŠKA KATEGORIJA
Prvak : Daniel Cormier
1 Alexander Gustafsson
2 Volkan Oezdemir
3 Glover Teixeira
4 Ilir Latifi
5 Jan Blachowicz
6 Jimi Manuwa
7 Mauricio Rua
7 Ovince Saint Preux
9 Corey Anderson
10 Misha Cirkunov
11 Dominick Reyes
12 Patrick Cummins
13 Tyson Pedro
14 Gadzhimurad Antigulov
15 Sam Alvey

TEŠKA KATEGROIJA
Prvak : Stipe Miočić
1 Francis Ngannou
2 Curtis Blaydes + 2
3 Alexander Volkov
4 Alistair Overeem – 2
5 Derrick Lewis
6 Mark Hunt + 1
7 Junior Dos Santos – 2
8 Marcin Tybura
9 Tai Tuivasa + 3
10 Aleksei Oleinik
11 Andrei Arlovski – 2
12 Stefan Struve – 1
13 Shamil Abdurakhimov
14 Justin Willis
15 Junior Albini

ŽENSKA SLAMKA KATEGORIJA
Prvakinja: Rose Namajunas
1 Joanna Jedrzejczyk
2 Jessica Andrade
3 Claudia Gadelha
4 Karolina Kowalkiewicz
5 Tecia Torres
6 Carla Esparza
7 Michelle Waterson
8 Felice Herrig
9 Tatiana Suarez
10 Cortney Casey
11 Alexa Grasso
12 Randa Markos
13 Nina Ansaroff
14 Joanne Calderwood
15 Angela Hill

ŽENSKA MUHA KATEGORIJA
Prvakinja: Nicco Montano
1 Valentina Shevchenko
2 Sijara Eubanks
3 Alexis Davis
4 Lauren Murphy
5 Katlyn Chookagian
6 Liz Carmouche
7 Barb Honchak
8 Roxanne Modafferi
9 Jessica-Rose Clark
10 Jessica Eye
11 Ashlee Evans-Smith
12 Andrea Lee
13 Mara Romero Borella
14 Paige VanZant
15 Gillian Robertson

ŽENSKA BANTAM KATEGROIJA
Prvakinja: Amanda Nunes
1 Holly Holm
2 Ketlen Vieira
3 Julianna Pena
4 Raquel Pennington
5 Germaine de Randamie
6 Cat Zingano
7 Marion Reneau
8 Sara McMann
9 Aspen Ladd
10 Bethe Correia
11 Lina Lansberg
12 Irene Aldana
13 Lucie Pudilova
14 Sarah Moras
15 Gina Mazany

PODIJELI

PREPORUČENO

KOMENTARI

POVEZANE VIJESTI