Maia parteraškom dominacijom savladao LaFlarea, Erick Silva napokon spojio dvije pobjede

UFCIZDVOJENA VIJEST 22.03.2015 10:28h Autor:

Demian Maia i Ryan LaFlare

Demian Maia nanio je prvi poraz u karijeri Ryanu LaFlareu, nakon što je prve četiri runde odradio apsolutnu dominaciju u parteru. Erick Silva je ugušio Josha Koschecka te napokon, po prvi put u karijeri, spojio dvije UFC pobjede. Važne pobjede ostvarili su Amanda Nunes i Leonardo Santos, a još jedna impresivna predstava pripada Gilbertu Burnsu.

Prava mala škola partera bilo je ono što je Demian Maia prezentirao protiv Ryana LaFlarea, koji je u Brazil došao kao neporaženi borac UFC skora 4-0. Četiri runde su izgledale doslovno ovako: Minuta stand upa, nakon koje Maia koristi priliku, ruši LaFlarea i odrađuje kontrolu. Nije to bila pasivna kontrola, Maia je ovog puta, za razliku od borbi protiv Fitcha i Shieldsa, pokušavao doći do poluge ili gušenja, ali Amerikanac je radio jako dobro u obrani od tih tehnika.

Tek u posljednjoj rundi je Maia ponestalo snage, a LaFlare je to iskoristio za nekoliko opasnih serija u stand upu. Brazilac je osjetio da tu nema odgovora te se par puta bacio na pod i tražio parter, koji LaFlare nije prihvaćao. No, ta taktika je Maiai upalila. Iako je dobio i kazneni bod zbog takvog ponašanja, LaFlare ga nije uspio završiti te Maia odlukom dolazi do svoje 14. pobjede u 20 UFC nastupa.

Erick Silva je napokon uspio ono što mu nije uspijevalo posljednja četiri puta, spojio je dvije UFC pobjede. Iako je do prekida došao u prvoj rundi, borba protiv Koschecka nije bila lagana. Stand up je izgledao dobro, a pred kraj četvrte minute činilo se da Koscheck ima Silvu "u zamci". No, unutar serije se okliznuo, automatski ostao bez balansa koji je imao prije toga, a Silva to koristi da bi ga uzdrmao i uhvatio u giljotinu, kojom završava borbu.

Erick je tako sad došao do UFC skora 6-4, a zanimljivo je kako je po prosjeku trajanja borbe, odmah na drugom mjestu "najbržih", iza Ronde Rousey. Svih šest UFC pobjede ostvario je u prvoj rundi. Koscheck je došao do drugog poraza u mjesec dana, otkad se vratio s dvogodišnje pauze i pitanje je što će biti s njegovom karijerom.

Najveći preokret vidio se u borbi Leonarda Santosa i Tonya Martina. Amerikanac je bio bolji prvi rundu, no onda u drugoj upao u BJJ klopku. Nakon minutu i pol stand upa, borci su završili u parteru, gdje domaći borac radi tranziciju na leđa i guši svog protivnika. Izuzetno impresivna bila je i Amanda Nunez. Agresivna Brazilka nije ništa prepuštala slučaju. Krenula je od početka žestoko, a nakon manje od dvije minute borbe plasirala je low kick u lijevo koljeno Shayne Baszler, koje je popustilo, Shayna pala, a Amanda ekspresno završila borbu ground n' poundom.

Glavni program je ponudio i novu pobjedu prekidom bivšeg svjetskoj BJJ prvaka Gilberta Burnsa. Do treće UFC pobjede i skora 10-0 došao je armbarom u trećoj rundi, izvevši preokret, budući da je njegov protivnik vjerojatno vodio 2-0 u rundama prije toga. Uvodni program otvorili su Godofredo Pepey i Andre Fili, a Pepey je slavio na efektan način. Člana Teama Alpha Male je iznenadio letećim trokutom, kojim ga je natjerao na tapkanje.

Uvodni program ponudio je još jednu nokaut pobjede snažnog Kevina Souze, nevjerojatnog nokautera, koji je došao do skora 16-3 i 14. pobjede nokautom, što je izuzetno impresivno za perolaku kategoriju. Sjajno se predstvavio i Christos Giagos, ugušivši Brazilca pred njegovom publiku, a o sudačkoj sramoti iz meča Dobera i Leandera Silve, možemo pročitati OVDJE.