Majstor za preokrete subotnja je velika prijetnja Cubu Swansonu

UFCIZDVOJENA VIJEST 06.12.2017 18:18h Autor:

Brian Ortega

Ispred nas je UFC Fight Night 123 kojeg u subotu predvode Cub Swanson i Brian Ortega. Novi je to ispit za Swansona, koji se nada nakon ove borbe izboriti napad na titulu prvaka. No, čeka ga borac koji se nikad ne predaje.

Brian Ortega (12-0, 4-0 UFC) ima iza sebe rezultat kakvom nitko nikada nije bio niti blizu. Sve svoje četiri UFC pobjede ostvario je prekidom u trećoj rundi. No, to nije sve. U tri od te borbe je uvjerljivo gubio 2:0 u rundama, dok je jedino protiv Claya Guide možda dobio izjednačenu drugu rundi. Dakle, ukratko, Brian Ortega sigurno je izgubio sedam od osam rundi koje je kompletirao kao UFC borac. I još uvijek je neporažen, što je i više nego impresivno!

Zapravo, debitirao je u srpnju 2014. godine, kada je Mikea De La Torrea savladao prekidom u prvoj rundi, no ta mu je pobjeda oduzeta zbog doping pada. Tako je njegov službeni debi zapravo bio protiv Thiaga Tavaresa u lipnju 2015. godine. Bila je to borba gdje je Brazilac Ortegu prve dvije runde naprosto demolirao. U svakom ga je srušio po tri puta te je potpuno dominirao i vrlo vjerojatno je koja od tih rundi presuđena 10:8. U posljednjoj minuti borbe Ortega ipak dolazi do prilike i pogađa serijom kojom nokautirao Tavaresa. Puno drugačije nije bilo niti pola godine kasnije protiv Diega Brandaoa. Pobjednik 14. sezone Ultimate Fightera je također uvjerljivo uzeo prve dvije runde da bi Ortega došao do gušenja trokutom u trećoj.

U lipnju 2016. godine se borio protiv Claya Guide. Prvu je rundu izgubio, druga je bila podjednaka, kao i treća, odnosno njenih četiri i pol minuta. Sucima ne bi bilo lako, ali Ortega im je olakšao posao nokautom koljenom samo 20 sekundi prije kraja borbe. Posljednji nastup imao je u srpnju ove godine, na UFC 214 protiv Renata Moicana. Ne treba reći da je i ovdje Ortega izgubio prve dvije runde borbe, da bi nakon tri minute posljednje dionice došao do pobjede giljotinom.

No, sada mu slijedi najteži protivnik do sada i borba na pet rundi. Ovo sve svakako je upozorenje Cubu Swansonu da se ne smije opuštati, no da treba i pokušati završiti borbu, budući da su mu sve četiri pobjede iz trenutnog niza došle sudačkim odlukama. Protiv sebe ima kompletnog borca koji još ne zna za poraz, iako mu je toliko puta bio nevjerojatno blizu. Očekuje nas svakako zanimljiva borba, nemojte trepnuti!