UFC ljestvice doživjele "milijun" promjena

UFC 29.07.2014 12:59h Autor:

Cain Velasquez

Službene UFC-ove ljestvice po kategorijama doživjele su početkom ovog tjedna jednu od najvećih promjena od kada se bilježe.

Na nekoliko posljednjih evenata najbolje svjetske MMA organiazcije ubilježeni su brojni zanimljivi rezultati, pa su novinari akreditirani pri UFC-u unijeli mnogo promjena. Najveći skok doživio je Bobby Green u lakoj kategoriji koji je skočio za šest pozicija te sad zauzima iznimno dobro sedmo mjesto.

Značajnu promjenu doživio je i Dennis Bermudez u pero kategoriji sa skokom od pet mjesta, dok je u istoj kategoriji Clay Guida pao za pet mjesta.

Spomenimo i da je Daniel Cormier upao na listu najbojih P4P boraca te zauzima rubnu 15. poziciju te vam donosimo ljestvice svih kategorija u kojima je bilo određenih promjena.

Naš Stipe Miočić drži peto mjesto teške ljestvice koja jedina nije doživjela nikakve promjene!

Pound-for-Pound
1. Jon Jones
2. Jose Aldo
3. Cain Velasquez
4. Demetrious Johnson
5. Chris Weidman
6. Anthony Pettis
7. Anderson Silva
8. Renan Barao
9. Ronda Rousey
10. Johny Hendricks
11. T.J. Dillashaw
12. Vitor Belfort
13. Benson Henderson
14. Alexander Gustafsson
15. Daniel Cormier *novi ulazak

Pero kategorija
Prvak: Jose Aldo
1. Chad Mendes
2. Cub Swanson +1
3. Frankie Edgar -1
4. Ricardo Lamas
5. Dustin Poirier +1
6. Chan Sung Jung -1
7. Dennis Bermudez +5
8. Nik Lentz
9. Conor McGregor +1
10. Dennis Siver -1
11. Jeremy Stephens
12.Clay Guida -5
13. Darren Elkins
14. Charles Oliveira
15. Tatsuya Kawajiri

Laka kategorija
Prvak: Anthony Pettis
1. Ben Henderson
2. Gilbert Melendez
3. Khabib Nurmagomedov +1
4. Donald Cerrone +1
5. Rafael dos Anjos +1
6. Josh Thomson – 3
7. Bobby Green + 6
8. Jim Miller -1
9. Myles Jury -1
10. Michael Johnson
11. Edson Barboza -2
12. Gray maynard -1
13. Rustam Khabilov -1
14. Jorge Masvidal
15. Joe Lauzon

Velter kategorija
Prvak: Johny Hendricks
1. Robbie Lawler
2. Rory MacDonald
3. Carlos Condit
4. Tyron Woodley
5. Matt Brown
6. Hector Lombard
7. Demian Maia +1
8. Jake Ellenberger -1
9. Dong Hyun Kim +1
10. Tarec Saffiedine -1
11. Kelvin Gastelum
12. Gunnar Nelson
13. Mike Pyle
14. Ryan LaFlare
15. Rick Story *novi ulazak

Srednja kategorija
Prvak: Chris Weidman
1. Anderson Silva
2. Lyoto Machida +1
3. Vitor Belfort  -1
4. Jacare Souza
5. Luke Rockhold
6. Tim Kennedy
7. Gegard Mousasi
8. Michael Bisping
9. C.B. Dollaway
10. Costas Philippou
11. Yoel Romero
12. Francis Carmont
13. Mark Munoz
14. Tim Boetsch
15. Thales Leites

Poluteška kategorija
Prvak: Jon Jones
1. Alexander Gustafsson
2. Daniel Cormier
3. Rashad Evans
4. Glover Teixeira
5. Anthony Johnson
6. Phil Davis
7. Dan Henderson
8. Ryan Bader
9. Mauricio Rua
10. Ovince St. Preux
11. Jimi Manuwa
12. Rafael Cavalcante
13. Vitor Belfort
14. Antonio Rogerio Nogueira *novi ulazak
15. Fabio Maldonado -1

Ženska bantam kategorija
Prvakinja: Ronda Rousey
1. Cat Zingano
2. Miesha Tate
3. Alexis Davis
4. Sara McMann
5. Sarah Kaufman
6. Jessica Eye
7. Liz Carmouche
8. Amanda Nunes
9. Jessica Andrade
10. Bethe Correia
11. Julianna Pena
12. Germaine de Randamie
13. Leslie Smith
14. Raquel Pennington +1
15. Jessica Rakoczy -1

PODIJELI

PREPORUČENO

KOMENTARI

POVEZANE VIJESTI