Čalić se probio u četvrtfinale Svjetskog prvenstva!

Vijesti iz regijeIZDVOJENA VIJEST 21.10.2013 21:28h Autor:

Marko Čalić

Odlična vijest stigla je u Hrvatsku u ponedjeljak u kasnim poslijepodnevnim satima! Marko Čalić uspio je slaviti u osmini finala Svjetskog prvenstva u boksu u Kazahstanu i prvi je Hrvat koji je osigurao mjesto u četvrtfinalu ovog prestižnog natjecanja.

Član boksačkog kluba Pula u kategoriji do 91 kilogram jednoglasnom sudačkom odlukom slavio je protiv čileanskog protivnika Miguela Correau, a borba nije bila nimalo laka. O tome dovoljno govori sudačko bodovanje od 2 x 29-28 i 30-27 u korist Marka.

Već je poznat idući protivnik. U četvrtfinalu Čalić će se u srijedu boriti protiv zaista opasnog Talijana Clementa Russoa, koji je bivši svjetski prvak, a dva puta je osvojio i srebrnu medalju na Olimpijskim igrama.

U utorak nastupa Filip Hrgović te se isto bori za plasman među osam najboljih.