Hrvatska prvak Europe!

Vijesti iz regijeIZDVOJENA VIJEST 22.09.2014 09:30h Autor:

Hrvatska judo reprezentacija

Hrvatska ženska juniorska judo reprezentacija ispisala je novu povijest ovog sporta. Na prvom ekipnom Europskom prvenstvu za juniore osvojeno je zlatno odličje.

Djevojke su bila treće na Svjetskom prvenstvu, a sada su u nešto izmijenjenom sastavu dokazale koliko vrijede i popele se na vrh Europe na prvenstvu koje je održano u Bukureštu.

U finalnom meču Hrvatska je bila bolja od reprezentacije Francuske s 3:2 i tako osvojila naslov najbolje reprezentacije u Europi. Naša je reprezentacija kao drugi nositelj u prvom kolu bila slobodna, u drugom kolu Hrvatska je pobijedila Veliku Britaniju s 5:0, u polufinalu je bila uspješnija od reprezentacija Njemačke s 3:2. Hrvatsku su do naslova prvaka Europe vodile Barbara Matić, Ivana Šutalo, Buga Kovač, Maja Blagojević, Tena Šikić i Tihea Topolovec.

Podsjetimo da je u pojedinačnom dijelu natjecanja Barbara Matić osvojila srebro dok je Zlatko Kumrić stigao do bronce u kategoriji do 100 kilograma.