Hrvatske karatašice pišu povijest u Istanbulu!

Vijesti iz regijeIZDVOJENA VIJEST 21.03.2015 22:15h Autor:

Hrvatska ženska karate reprezentacija u borbama u sastavu Azra Saleš, Ivona Tubić, Ana Lenard i Ana-Marija Bujas-Čelan osvojila je zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji na Europskom prvenstvu u Istanbulu, u finalu u "Sinan Erdem areni", slavile su protiv Rusije sa 2-0.

Azra Saleš bila je bolja od Ivanne Zajceve sa 6-0. Istim putem nastavila je i Ivona Tubić pobjedom nad osvajačicom europskog zlata Ingom Šerozijom s 2-0. Ekipna pobjeda u finalu 2-0 u pobjedama, te 8-0 u poenima odavno se ne pamti u ovom sportu. U ukupno devet borbi tijekom turnira suparnice protiv hrvatske vrste nisu osvojile ni jedan jedini bod, što je nezabilježeno, osobito u novijoj povijesti karatea. Do finala Hrvatska je eliminirala Englesku i Makedoniju s 2-0, a u polufinalu su iznenadile Tursku s 1-0.

Uoči posljednjeg dana 50. EP-a hrvatski karatisti tako imaju dvije zlatne, jednu srebrnu i jednu brončanu medalju.

Posljednjeg dana EP-a u Istanbulu, u nedjelju 22. ožujka, na kojem nastupa 495 natjecatelja iz 47 zemalja obje hrvatske reprezentacije bore se za broncu u ekipnim katama.