Karate: Jelena Pehar svjetska kadetska prvakinja!

Vijesti iz regije 13.11.2015 10:12h Autor:

Jelena Pehar na postolju

Prvog natjecateljskog dana 9. svjetskog prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore, u glavnom gradu Indonezije Džakarti, Hrvatska je dobila kadetsku prvakinju svijeta.

Jelena Pehar osvojila je zlato u konkurenciji kadetkinja do 54 kilograma, a do tog fenomenalnog uspjeha je morala pobijediti u ukupno šest mečeva.

U prvom kolu superiorno je svladala predstavnicu SAD-a rezultatom 7:0, da bi u drugom kolu bila bolja od predstavnice Tajpeha rezultatom 3:0. U trećem kolu pobijeđena je reprezentativka Nizozemske 2:0, a u četvrtfinalnom meču predstavnica Australije 3:2. U polufinalu, u vrlo neizvjesnom i napetom meču, Jelena je bila bolja od Brazilke 2:1 da bi u atraktivnom finalnom meču svladala Egipćanku Gharazi s 4-3. Finalni dvoboj završen je u njenu korist rezultatom 4:3, čime je hrvatska mlada reprezentativka uspjela stati na najviše postolje i postala svjetska prvakinja.

Blizu medalje bila je i Lucija Lesjak koja je u svojoj kategoriji osvojila peto mjesto.