Luka Plantić osvojio broncu, Filipi u srijedu za zlato!

Vijesti iz regije 26.08.2014 10:24h Autor:

Luka Plantić

Mladi hrvatski boksač Luka Plantić osvojio je brončanu medalju u srednjoj kategoriji na Olimpijskim igrama mladih u kineskom Nanjingu pobijedivši s 3-0 Uzbekistanca Kozimbeka Mandorova.

Luka Plantić je aktualni svjetski viceprvak u kategoriji do 75 kg. Ovaj je 17-godišnji Zagrepčanin i član BK Sesvete dominirao tijekom sve tri runde protiv vrlo kvalitetnog borca iz Uzbekistana koji je na prošlom SP u Bugarskoj osvojio brončanu medalju.

Meč između Luke Prtenjače i Gruzijca Kharabadzea u velter kategoriji nije održan jer obojica boksača nisu prošla vaganje pa su podijelili peto mjesto.

Zadranin Toni Filipi u srijedu će nastupiti u finalu kategorije do 91 kg protiv svjetskog prvaka Kubanca Yordana Alaina Hernandeza.