Na juniorskom SP-u u hrvanju nastavljena dominacija Azerbajdžanaca!

Vijesti iz regije 07.08.2014 09:24h Autor:

hrvanje

Drugi dan Svjetskog juniorskog prvenstva u hrvanju u zagrebačkom Domu sportova donio je nastup posljednja tri hrvatska hrvača u grčko-rimskom stilu te dominaciju Azerbajdžana.

Hrvači Azerbajdžana nakon tri osvojene zlatne medalje prvoga dana dodali su još dva zlata te jedno srebro. Ukupno su tako osvojili 59 bodova osvojivši uvjerljivo naslov najbolje momčadi turnira, ispred drugoplasiranih Gruzijaca te Rusije na trećem mjestu.

Od hrvatskih predstavnika u kategoriji do 55 kilograma nastupio je Miahel Bešenić koji je poražen u kvalifikacijama od kasnijeg pobjednika Mammadov, dok je u repasažu izgubio od Indijca Kurshnatha Kuradea. Mario Stjepić nije imao nikakvih izgleda protiv Tadžikistanca Khusrava Obloberdijeva koji ga je vrlo brzo svladao u šesnaestini finala. U kategoriji do 84 kg Šveđanin Emil Sandahl u osmini finala brzo je okončao nastup našeg Vjekoslava Luburića laganom pobjedom.

Četvrtak i petak donose nam natjecanje hrvačica. U četvrtak su na rasporedu borbe natjecateljica u kategorijama do 44, 51, 59 i 67 kg. Od hrvatskih hrvačica nastupit će Martina Vazdar (59 kg) i Martina Jukić (67 kg).