Pogledajte kako je Ahmed Vila u finalu Prvenstva Hrvatske “armbarom” završio Sašu Dobca (VIDEO)

Vijesti iz regijeIZDVOJENA VIJEST 27.11.2017 14:00h Autor:

Screenshot

Proteklog vikenda je u Osijeku održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske u grapplingu koje je privuklo velik broj natjecatelja i gledatelja. Među onima koji su se okušali na tatamiju su bili i neki od istaknutih regionalnih MMA boraca.

Pa je tako bivši UFC borac Igor Pokrajac osvojio treće mjesto u kategoriji do 100 kilograma za seniore. Ovo je prvi Pokrajčev nastup u bilo kojoj borilačkoj disciplini nakon odlaska iz elitne promocije. Lijepo ga je vidjeti ponovno u borilištu s obzirom na zdravstvene probleme koji su i kumovali odlasku iz UFC-a.

FFC poluteškaš iz Osijeka Ivica Tadijanov je završio na prvom mjestu u kategoriji do 100 kilograma, a borac s kojim je u FFC-u ukrstio rukavice (FFC 29), Ivan Erslan je završio kao treći. Sjajni i očito vrlo raznovrsni Erslan je prije tjedan dana nastupio u Podgorici za Regionalnu reprezentaciju u meču protiv boksačke reprezentacije Italije upisavši veliko slavlje protiv prvaka Italije, a sada je uspješno odradio i ovo grappling natjecanje.

Zanimljivo je bilo i u kategoriji do 77 kilograma gdje se u finalu Ahmed Vila, koji predstavlja Roger Gracie Akademiju iz Sarajeva, susreo s velikom MMA nadom iz ATT-a, Sašom Drobcem. Na kraju je borac is Sarajeva “arbarom” uspio završiti posao i svladati Sašu Drobca za zlato u ovoj kategoriji. Završetak te borbe možete vidjeti u videu ispod teksta.

U kategoriji do 71 kilograma prvi je bio još jedan Osječanin, bivši FFC kick boksač, a danas član švedskog AllStarsa, Ivan Zidar.