Sara Beram osvojila srebrnu medalju u Debrecenu, Hrvati odnijeli još četiri medalje

Vijesti iz regije 11.02.2018 16:23h Autor:

Bocksai Istvan Memorijal

Hrvatska boksačka reprezentacija s pet je osvojenih medalja (srebro i četiri bronce) zaključila svoje sudjelovanje na 62. međunarodnom boksačkom turniru Istvan Bocskai Memorijal u mađarskom Debrecenu.

Najuspješnija bila je Sara Beram u konkurenciji do 60 kg s osvojenom srebrnom medaljom. Berem je na putu do finala porazila Mađaricu Eszter Olah, a polufinalu je savladala češku predstavnicu Alenu Navratilovu. U konačnoj borbi za zlato od Hrvatice je jednoglasnom odlukom sudaca (30:25; 30:25; 30:25, 30:25, 30:24) bolja bila Sadiku Donjeth s Kosova.

Prvak hrvatske u superteškoj kategoriji, Marko Milun, zbog ozljede arkade je nažalost morao odustati od natjecanja te je bez borbe polufinalni meč predao Kazahstancu Aiboldyju Dazrenuliyju. Predstavik BK Leonardo u osmini finala je prekidom u prvoj rundi zaustavio
Nizozemca Koemansa, a u četvrtfinalu je slavio nad Talijanom Azizom Abbesom Mouhiidinejem.

Luka Pratljačić u teškoj kategoriji upisao je pobjedu nad Ukrajincem Lisovyjem u četvrtfinalu. Član BK Sesvete u polufinalu je odradio gusti meč protiv Davida Michaleka. Iako nije došao do pobjede Pratljačić je dobro namučio Slovaka koji je zbog ozljeda zadobivenih u meču morao odustati od finala.

Poluteškaš Leo Cvetković iz BK Predator također je dogurao do polufinala turnira. Prvo je savladao Rusa Ksenkova, a zatim u četvrtfinalu domaćeg borca Pala Kovacsa. U polufinalu Cvetković je odradio odličan meč protiv dvostrukog osvajača srebrne medalje s europskih prvenstava, Nizozemca Petera Mullenberga koji je slavio odlukom sudaca.

Drugi predstavnik BK Leonardo, Erik Pijetraj, prošao je četvrfinale u kategoriji do 64 kg da bi u polufinalnom meču uz ozljedu nosa i arkade izgubio od češkog boksača Petra Novaka.

Na turniru je nastupila i Anita Kljajić iz BK Sesvete u kategoriji do 51 kg koja je u četvrtfinalu izgubila od Mađarice Beri.

Hrvatsku reprezentaciju u Mađarskoj su predvodili trener Leonard Pijetraj, Vlado Arlović i Kristijan Kos.