Sjajna Barbara Matić osvojila broncu i osigurala nastup na Olimpijskim igrama! (VIDEO)

Vijesti iz regije 27.11.2015 12:40h Autor:

U tijeku je posljednji Grand Prix turnir sezone koji se od četvrtka do subote održava u Južnoj Koreji. Danas su od hrvatskih judoka nastupili Andreja Đaković u kategoriji do 63 kilograma i Barbara Matić koja je u kategoriji do 70 kilograma osvojila broncu i osigurala nastup na Olimpijskim igrama.

Uspjeh Barbare Matić, bivše svjetske juniorske prvakinje, veći je i time što je na putu do medalje svladala Njemicu Vargas Koch, prvu nositeljicu turnira. Nakon te sjajne pobjede, uslijedio je nastup protiv domaće predstavnice Kim, koja je, nažalost, Barbaru pobijedila wazarijem unatoč činjenici da je imala dvije kazne više od hrvatske predstavnice.

U borbi za broncu najbolja hrvatska judašica je wazarijem svladala Izraelku Bolder. Time je osigurala 13. mjesto na svjetskoj rang listi te put u Rio de Janeiro. Do 1. svibnja 2016. godine, kada se zatvara rang lista, Barbari slijedi borba za jednu od prvih osam pozicija koje bi joj donijele status nositeljice na Olimpijskim igrama.

U nastavku članka donosimo vam izjavu Barbare Matić.