Srebro za Tenu Šikić

Vijesti iz regije 13.11.2015 18:25h Autor:

Izvor: Facebook

Danas je u Bratislavi započelo Europsko prvenstvo u judu za mlađe seniore. Hrvatska predstavnica Tena Šikić, nastupala je kao prva nositeljica u kategoriji do 52 kilograma te osvojila srebrnu medalju.

Hrvatska reprezentativka  je u polufinalu svladala Španjolku Hogrefe Acea (1-1, 0-3 kazne), a finalnom nastupu je od nje uspješnija bila Poljakinja Pienkowska, inače aktualna seniorska prvakinja Poljske i brončana s europskog prvenstva za juniorke 2012. godine. Ovom srebrnom medaljom nastavljen je fantastični niz hrvatskih judaša u posljednje vrijeme.

Uz Šikić, danas je u istoj kategoriji nastupila i Tihea Topolovec, jedna od najmlađih natjecateljica u Bratislavi. Ona je, nažalost, u drugom kolu izgubila od aktualne europske prvakinje do 23 godine, Ruskinje Dmitrieve. U jako neizvjesnoj borbi Dmitrieva je iskoristila trenutak nepažnje i uzela zlatni bod.