Tomić, Verunica, Šimić, Deskaj i Drlje u finalu europskog WAKO prvenstva

Vijesti iz regijeIZDVOJENA VIJEST 27.10.2016 17:41h Autor:

foto-crokickboxing

Pet hrvatskih boraca osiguralo je mjesto u finalu WAKO europskog prvenstva koje se održava u slovenskom Mariboru.

Prvi borac koji je danas osigurao finale bio je Muhamet Deskaj iz splitskog Pit Bulla, koji je jednostavnom odlukom savladao Yurija Zhukouckog iz Bjelorusije. Time je Deskaj osigurao nastup u finalu K-1 kategorije do 63.5 kilograma, a samim time i minimalno srebrnu medalju s ovog natjecanja.

Malo kasnije se Deskaju pridružilo još četbero hrvatskih boraca. Luka Tomić je također bio uvjerljiv, a posljednja prepreka prije zlata mu je Poljak Lukasz Kaczmarczyk. Njegov imenjak iz Slavonije, Luka Šimić je također bio jednako uspješan u low kicku, u kategoriji do 86 kilograma, no jednakog uspjeha nisu bili Tomislav Čikotić u teškoj kategoriji te Vilson Demaj u kategoriji do 54 kilograma.

Ipak do finala je zato došao Ante Verunica u K-1 teškoj kategoriji te će se za prvo mjesto boriti s Bjelorusom Piotrom Ramankievichem. Još jedan finalist dolazi iz low contacta, a to je Jure Drlje. Tamo će se sastati s Austrijancem Romanom Bruendlom.

Nažalost, dvojici boraca je put u Mariboru stao u četvrtfinalu, a to su Ivan Stanić i Ivan Čuklin.