U Zagrebu počelo Svjetsko juniorsko prvenstvo u hrvanju!

Vijesti iz regije 06.08.2014 09:34h Autor:

Filip Šačić

U zagrebačkom Domu sportova održava se Svjetsko juniorsko prvenstvo u hrvanju, a prvog dana natjecanja Filip Šačić u kategoriji do 74 kilograma osvojio je peto mjesto.

Šačić je u borbi za broncu u kategoriji do 74 kilograma poražen od aktualnog europskog prvaka, Gruzijca Gele Bolkvadzea i tako nije uspio doći do medalje. Borbu za treće mjesto izborio je kroz dvije pobjede u repesažu – protiv Latvijca Jevgenijsa Kolčovsa i Kirgistanca Atabeka Azisbekova. Naslov svjetskog prvaka u ovoj kategoriji osvojio je Turčin Furkan Bayrak, koji je svladao Iranca Payama Bouyerija.

U kategoriji do 50 kilograma hrvatski predstavnik Tony Brala ispao je u osmini finala porazom od Bugarina Nedjaljka Petrova. Kristijan Šimatić u kategoriji do 60 kilograma nije uspio kroz repesaž izboriti borbu za medalju jer ga je zaustavi Rus Sergej Jemjeljin. U kategoriji do 96 kilograma Stjepan Vidović poražen je u kvalifikacijskoj borbi, a bolji od njega bio je Finac Elias Kuosmanen.

U srijedu su na rasporedu ponovno borbe grčko-rimskim stilom i to u kategorijama do 55, 66, 84 i 120 kilograma. Od hrvatskih predstavnika nastupit će Mihael Bešenić (do 55 kg), Mario Stjepić (do 66 kg) i Vjekoslav Luburić do 84 kilograma.