
Bivši UFC prvak u teškoj kategoriji Francis Ngannou želi ponovno pokrenuti svoju karijeru nakon prilično duge pauze.
Ngannou je posljednji put nastupio u MMA-u prošlog listopada, kada je konačno debitirao u PFL-u nakon iznenađujućeg odlaska iz UFC-a, gdje je napustio titulu teškaškog prvaka. "Predator" je tada osvojio titulu PFL-ovih super borbi u teškoj kategoriji nakon što je potpuno dominirao nad Renanom Ferreirom i nokautirao ga unutar prve runde.
No, otad bivši UFC prvak nije bio aktivan jer se PFL još uvijek bori s pronalaskom relevantnog protivnika za njega.
Tijekom pauze, Ngannou je nagovijestio kako bi ga zanimao povratak u UFC radi borbe protiv Jona Jonesa. Međutim, nedavno je UFC-ov predsjednik Dana White izjavio da je Jones službeno otišao u mirovinu, te da je Tom Aspinall promoviran u punopravnog teškaškog prvaka.
White je također rekao da nije zainteresiran za vraćanje Ngannoua u UFC, iako bi njegov povratak donio uzbuđenje diviziji koja trenutno pati od manjka atraktivnih borbi.
Iako možda neće imati priliku boriti se s Aspinallom, Ngannou bi se mogao suočiti s ‘‘Kraljem kickboksa‘‘ Ricom Verhoevenom.
Verhoeven je nedavno obranio svoju GLORY titulu u teškoj kategoriji protiv Artema Vahitova, čime je obilježio više od desetljeća vladavine na tronu. Nizozemski borac već mjesecima priča o potencijalnoj borbi s Ngannouom.
U nedavnom razgovoru s Arielom Helwanijem, Verhoeven je priznao kako su već započeli pregovori s PFL-om i saudijskim investitorima o potencijalnoj "super borbi po mješovitim pravilima" – s jednom rundom MMA-a, jednom rundom kickboksa i jednom rundom boksa.
- PFL je zainteresiran, a Saudijci su također zainteresirani, tako da mislim da bi se moglo dogoditi puno toga što bi moglo promijeniti borilački sport općenito - rekao je Verhoeven.
Osim borbe s Verhoevenom, "Predatoru‘‘ se kao opcija nudi i mogući povratak boksu, gdje bi najizgledniji protivnik bio Deontay Wilder.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....