UFC

Kattar u odličnom meču svladao Igea; bivši izazivač prekinuo zabrinjavajući niz poraza!

Dan Ige i Calvin Kattar
 Screenshot
Završio je i drugi od četiri najavljena eventa na UFC-ovom 'Fight Islandu'

Calvin Kattar (22-4) pobjednik je glavne borbe UFC on ESPN 13 priredbe koja se u noći sa srijede na četvrtak održala u Flash Forumu na Otoku Yas.

'The Boston Finisher' je u Abu Dhabiju jednoglasnom odlukom sudaca svladao Dana Igea (14-3) i tako zaustavio njegov niz od šest pobjeda zaredom. Kattar je s ovim trijumfom potvrdio da je jedan od najboljih boraca perolake kategorije te je sada na 6-2 u Octagonu najpoznatije MMA promocije.

Bila je to jedna odlična i kroz veći dio 25 minuta vrlo izjednačena bitka. I Kattar i Ige bili su aktivni na nogama s time da je Calvin bio taj koji je uglavnom pritiskao svog suparnika, no Dan je često uzvraćao s preciznim kontrama od kojih je velik dio udaraca uputio u Kattarovom tijelo.

Nakon prve dvije runde vjerojatno je bilo 1-1 s time da je ona uvodna pripala Kattaru, a druga Igeu koji je pogodio nekoliko velikih udaraca od kojih je jedan raskrvario nos njegovog suparnika.

I u trećoj rundi gledamo dosta izjednačenu bitku, dok u posljednje dvije Kattar preuzima inicijativu i taj je koji češće pronalazi put do mete. Spomenimo i da je borac iz Massachusettsa velik posao odradio s brojnim obrana rušenja od kojih je neka odmah kažnjavao serijama preciznih udaraca.

Nakon pet rundi akcije dvojica sudaca su bodovala meč s 4-1, a jedan s 3-2 za Kattara.

Screenshot
Kattar vs. Ige značajni udarci

Jednoglasne sudačke odluke gledali smo i u preostala četiri okršaja s glavnog dijela programa.

U sunaslovnoj borbi večeri bivši je izazivač iz muha kategorije, Tim Elliott, prekinuo niz od tri poraza te nakon 15 minuta borbe svladao Ryana Benoita, a do pobjeda na 'main cardu' stigli su i Jimmie Rivera, Talia Santos i Mounir Lazzez koji je pokvario povratnički meč opakog nokautera Abdula Razaka Alhassana.

Za razliku od glavnog dijela večeri, onaj uvodni obilježili su prekidi i to u pet od šest mečeva, a sve rezultate tih susreta možete pogledati u nastavku članka.

UFC on ESPN 13 rezultati:

Calvin Kattar def. Dan Ige via jednoglasna odluka (49-46, 49-46, 48-47)

Tim Elliott def. Ryan Benoit via jednoglasna odluka (29-28, 29-28, 29-28)

Jimmie Rivera def. Cody Stamann via jednoglasna odluka (30-27, 30-27, 29-28)

Taila Santos def. Molly McCann via jednoglasna odluka (30-27, 30-27, 30-27)

Mounir Lazzez def. Abdul Razak Alhassan via jednoglasna odluka (30-27, 30-27, 29-28)