Europske sveučilišne igre: Lenard i Garibović osvojili najsjajnije odličje!

Vijesti iz regije 15.07.2016 10:07h Autor:

Ana Lenard

Nakon što je karate tim Zagrebačkog sveučilišta već prvog dana osvojio zlatnu medalju, u istom su tonu nastavili Ana Lenard i Enes Garibović u pojedinačnom dijelu natjecanja.

Garibović je tako ekipnom zlatu pridodao još jedno do kojeg je stigao osvajanjem turnira u kategoriji do 75 kilograma. Iza njega se smjestio turski predstavnik Bayram Ercan, a u istoj je kategoriji do bronce stigao Marijan Logarušić.

Ana Lenard, inače brončana s Europskih igara u Bakuu, slavila je u kategoriji do 61 kilograma i time opravdala ulogu favoritkinje. Ova medalja će hrvatsku predstavnicu sasvim sigurno dodatno napuniti samopouzdanjem uoči Svjetskog prvenstva koje je na rasporedu krajem listopada.

Do medalja su stigli i Anđelo Kvesić (srebro u +84kg), Dino Povrženić (bronca u -67) i Ana Škunca koja je osvojila srebrnu medalju u kategoriji iznad 68 kilograma.