Ivica Zubac odigrao je još jednu dobru partiju u dresu Clippersa

SEAN M. HAFFEY Afp
NOVI DOUBLE-DOUBLE

Sjajan nastup Ivice Zupca, Clippersi nakon dva uzastopna poraza upisali pobjedu protiv Dallasa

LA Clippersi su napokoon pobijedili Maverickse, a tome je pridonio i hrvatski reprezentativac
Piše: V. Zrinjski/JLObjavljeno: 22. studeni 2021. 07:40

U večeri koju je obilježio krvavi okršaj LeBrona Jamesa i Isaiaha Stewarta, Ivica Zubac bio je među najraspoloženijim igračima Los Angeles Clippersa u domaćoj pobjedi nad Dallas Mavericksima (97-91).

Sa 16 poena i 10 skokova za 27 minuta na parketu, 24-godišnji je Zubac upisao već peti "double-double" ovog mjeseca. U pobjedničkoj su momčadi samo Paul George (29 poena) i Reggie Jackson (23) imali bolji napadački učinak od hrvatskog centra. Clippersi su tako na najbolji način reagirali nakon što im je zbog zdravstvenih razloga otpao Nicolas Batum, a od početka sezone ne mogu računati ni na Kawhija Leonarda.

- To su stvari koje nisu pod našom kontrolom. Umjesto toga treba raditi na pozitivnom mentalitetu, što nama očito uspijeva. Svi moraju ostati spremni i svi će dobiti šansu - izjavio je Zubac, čiji je šut iz igre bio 6/7, a sa crte slobodnih bacanja 4/6.

I dok su Clippersi stigli na omjer 10-7 i na najbolji način otvorili seriju od šest domaćih utakmica, Mavsima je ovo bio treći uzastopni poraz. Luka Dončić zbog problema s lijevim gležnjem ponovno nije bio u sastavu, ali je šutirao na zagrijavanju, što je znak da će uskoro biti na raspolaganju Jasonu Kiddu.

A da je Dallasu najviše nedostajao šuter, svjedoči podatak da su promašili čak 24 trice (6/30). Predvodio ih je sa 25 poena Kristaps Porzingis, osim njega je dvoznamenkasti učinak imao još samo Brunson (20).

Nastavlja se furiozna serija Phoenix Sunsa, koji su sa 126-97 pomeli Denver Nuggetse i upisali 12. uzastopnu pobjedu. Briljirao je adut s klupe Cameron Johnson (22 koša za 23 minute), a domaćini su posebno raspoloženi bili u prvoj četvrtini, koju su dobili sa 48-28, uz sedam pogođenih trica iz osam pokušaja.

- Nije to ništa, mislim da imamo kapacitet za 50 poena u četvrtini - šalio se Johnson.

Sunsi su s omjerom 13-3 druga najbolja momčad Zapada, iza Golden Statea (15-2), a u idućim će utakmicama pokušati dostići klupski rekord od 17 pobjeda zaredom iz sezone 2006./07. Sutra im slijedi prvo od četiri gostovanja, kod San Antonio Spursa.

Warriorsi su do 15. pobjede stigli protiv Toronta (119-104), uz 33 koša Jordana Poolea i 32 Andrewa Wigginsa. Steph Curry (12 poena, šut 2/10) nije imao svoj dan, ali najboljoj momčadi lige kraj spomenute dvojice to nije bilo ni potrebno.

- Imamo napadački balans, što znači da suparnici ne mogu usmjeriti sve resurse na Stepha - rekao je trener Steve Kerr.

Neizvjesno je bilo u Chicagu, gdje su Bullsi u posljednjoj četvrtini okrenuli zaostatak za New York Knicksima i stigli do 109-103 pobjede. Predvodio ih je DeMar DeRozan s 31 košom.

Iz NBA lige stiže i vijest da se Sacramento odlučio zahvaliti treneru Lukeu Waltonu, koji se u dvije i pol godine na klupi nije baš nauživao pobjeda. Kingse će protiv Philadelphije voditi njegov pomoćnik Alvin Gentry.