AMOSOV JE SADA NA 23-0

Bellator 239 rezultati: Rus Amosov ostao neporažen, bivšim UFC-ovcima prve pobjede u novoj organizaciji

U noći s petka na subotu u američkom je Thackervilleu (Oklahoma) održan 239. Bellatorov event. U glavnoj borbi večeri Yaroslav Amosov je svladao Eda Rutha jednoglasnom odlukom sudaca. Dio je to dvostrukog Bellatorovog vikenda s obzirom da ćemo već večeras gledati Bellator 240, koji se održava u irskom Dublinu.
Ruth vs. Amosov
 Screenshot

Ukrajinac Yaroslav Amosov je uspio ostati neporažen u meču s Ruthom, ali i zadržati svoj neporaženi profesionalni "score" koji se sada podignuo na nevjerojatnih 23-0. Inače, radi se o borcu koji je 2016. godine svladao našeg Roberta Soldića vrlo kontroverznom podijeljenom odlukom sudaca. U Bellator je stigao dvije godine kasnije i do sada je nanizao čak četiri impresivne pobjede i vjerojatni je budući izazivač u velter kategoriji.

U sunaslovnoj borbi smo vidjeli dvoboj bivšeg UFC-ovca Milesa Juryja i iskusnog Bellatorovog veterana Brandona Girtza. Jury je u drugom dvoboju za promociju Scotta Cokera uspio stići do prve pobjede jednoglasnom odlukom sudaca. Za Girtza je ovo bio peti poraz u posljednjih sedam nastupa. Jury je sada na profesionalnih 18-5, dok je Girtz na 16-9.

Spomenimo i pobjedu Timothyja Johsnona, još jednog bivšeg člana UFC-ovog rostera, protiv Tyrella Fortunea. Nakon što je u prva dva nastupa Johnson pretrpio teške nokaute od Konga i Minakova, sada je on bio taj koji je uspio nokautirati svog protivnika. Za to mu je trebalo tek nešto više od dvije i pol minute u prvoj rundi.

Sve rezultate prve polovice ovog dvostrukog Bellatorovog vikenda pogledajte u nastavku članka. Druga polovica slijedi večeras u irskom Dublinu.

Bellator 239:

Yaroslav Amosov defeated Ed Ruth by unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Myles Jury defeated Brandon Girtz by unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Timothy Johnson defeated Tyrel fortune by knockout (punch) — Round 1, 2:35

Valentin Moldavsky defeated Javy Ayala by unanimous decision (30-25, 30-24, 30-24)

Uvodne borbe:

Grant Neal defeated Claude Wilcox by TKO (punches) — Round 2, 3:37

Josh Hill defeated Vinicius Zani by unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Solo Hatley Jr. defeated Gaston Bolanos by split decision (28-29, 29-28, 29-28)

Denise Kielholtz defeated Kristina Williams by submission (rear-naked choke) — Round 1, 2:15

Teejay Britton defeated Gabriel Varga by split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Keith Lee defeated Shawn Bunch by unanimous decision (30-26, 29-28, 39-27)

Christian Edwards defeated Marco Hutch by unanimous decision (30-26, 30-26, 30-25)

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
25. travanj 2024 12:05