K1 i Boks

‘Iskreno ‘Tank‘ je jedan od mojih najdražih boksača. Treba se sabrati i prestati tući žene‘

Gervonta Davis

 Selcuk Acar/afp/profimedia
Cijela boksačka zajednica osudila je Davisa koji je ponovno napao majku vlastite djece, a kako će situacija završiti ostaje da vidimo

Gervonta "Tank" Davis, aktualni WBA prvak u lakoj kategoriji, ponovno je pod povećalom javnosti nakon što je ovog tjedna uhićen zbog optužbi za obiteljsko nasilje. Tridesetogodišnji borac iz Baltimorea, koji se pripremao za iščekivani revanš protiv Lamonta Roacha Jr.-a, sada bi se mogao suočiti s novim pravnim i sportskim posljedicama.

Iako točan datum i lokacija druge borbe s Roachom još uvijek nisu bili službeno potvrđeni, neslužbeno se spominjao 16. kolovoza kao ciljani termin. No, nakon najnovijeg incidenta, sve je pod znakom upitnika.

Ovo nije prvi put da se Davis suočava s ovakvim optužbama – u prosincu 2022. također je bio uhićen zbog sličnih navoda samo nekoliko dana prije meča protiv Hectora Garcije, no tada su optužbe povučene, a borba se ipak održala.

Na novonastalu situaciju reagirao je i Oscar De La Hoya, legendarni boksač i sadašnji promotor, koji je u intervjuu za Fight Hub TV poslao jasnu poruku:

– Iskreno, meni je "Tank" drag. Dobar je dečko, sjajan borac – jedan od mojih omiljenih. Ali moraš se sabrati, brate. Jednostavno nemoj udarati žene.

De La Hoya je naglasio da ne želi "otpisati" Davisa kao čovjeka, ali da odgovornost dolazi s pozicijom koju zauzima u sportu.

Davisov slučaj izazvao je reakcije i unutar boksačke zajednice, uključujući britanskog izazivača Conora Benna, koji je izjavio da "nikada ne bi dijelio ring s Tankom" nakon ovih uznemirujućih vijesti.

U trenutku kad je trebao potvrditi svoj status globalne superzvijezde kroz revanš s Roachom, Davis je još jednom dopustio da privatni problemi zasjene sport. Ostaje za vidjeti hoće li UFC-ov slogan "It‘s not just a fight, it‘s a lifestyle" sada postati podsjetnik da uspjeh u ringu ne može nadomjestiti odgovornost izvan njega.

15. srpanj 2025 10:11