
Daniel Dubois sinoć je još jednom bio u središtu pozornosti Wembleyja. No umjesto krune apsolutnog prvaka, kući je ponio gorak okus poraza – i novu lekciju od čovjeka koji ga već drugi put stavlja na pauzu - Oleksandra Usika.
U meču za apsolutnu titulu teške kategorije, Ukrajinac je secirao Duboisove napade, a sve je kulminiralo u petoj rundi kada je brutalnim lijevim krošeom – udarcem kojeg je sam nazvao "Ivan" – nokautirao 27-godišnjeg Britanca i po drugi put ga nadigrao bez trunke sumnje.
Dubois je u ovaj meč ušao kao IBF prvak, pojas koji mu je prepušten kada je Usik prošle godine pristao na revanš s Tysonom Furyjem. Da bi došao do tog pojasa, Daniel je šokirao svijet nokautom nad Anthonyjem Joshuom – ali protiv Usika se ponovno pokazalo da postoji velika razlika između šampiona i velikana.
Unatoč svemu, Frank Warren vjeruje da njegov štićenik još uvijek ima vremena da izgradi karijeru dostojnu svjetskog prvaka:
– Ima tek 27 godina. Pogledajte Franka Bruna – tri puta je gubio borbe za titulu, a uspio je tek iz četvrtog pokušaja. Daniel je već bio svjetski prvak. To ne možete izbrisati. Sad je na njemu da se resetira, da nauči i razvije mentalitet kojeg ima Usik – izjavio je Warren.
Promotor je naglasio da Dubois nije ostao dosljedan u meču, da je spustio gard i platio cijenu protiv borca koji se ne prašta ni najmanju pogrešku:
– Nije ostao fokusiran. Nije se držao plana. I to te protiv borca poput Usika košta. Usik je poseban, neponovljiv boksač – dodao je.
Prema trenutnim planovima, Dubois će uzeti najmanje šest mjeseci pauze kako bi se potpuno oporavio, i fizički i mentalno. No Warren tvrdi da je još uvijek prerano otpisati borca koji ima tučersku moć i mladost na svojoj strani:
– Može udariti, može ozlijediti bilo koga. Sad treba razviti i ostale aspekte svog boksačkog arsenala. Ima vremena, ali mora se vratiti – i mora ostaviti snažan dojam. To mu je jedini put natrag na vrh.
U svijetu boksa – gdje poraz često nije kraj nego početak sazrijevanja – Daniel Dubois još uvijek ima šansu. No hoće li tu šansu znati iskoristiti, ovisit će isključivo o njemu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....