K1 i Boks

(VIDEO) Nije se ni oznojio! Miloš Cvjetićanin lakoćom izborio finale Gloryjevog turnira četvorice!

Miloš Cvjetićanin

 Screenshot (youtube, Glory)
32-godišnji srpski kikboksač sjajno je započeo turnir u poluteškoj kategoriji.

Večerašnji Glory Collision 8 donosi nam nastupe Antonija Plazibata i Miloša Cvjetićanina. Već na "prelimsima" nastupio je Cvjetićanin, a razlog je taj što srpski borac nastupa u sklopu turnira četvorice pa su tako polufinalni okršaji nešto ranije na programu eventa.

Cvjetićanin je u prvom meču ovog turnira ukrstio rukavice s Cemom Caceresom, Turčinom kojeg je Miloš već porazio u šestom mjesecu ove godine. Cvjetićanin je tada porazio Caceresa prekidom u prvoj rundi, meč se održao u sklopu teškaškog turnira. Danas su obojica dio poluteškaškog turnira četvorice.

Cvjetićanin se odmah na početku meča nametnuo kao favorit i autoritet unutar ringa. Pritisnuo je Caceresa uz konope ringa, a nakon nešto manje od minutu borbe Cvjetićanin pogađa aperkatom u tijelo. Caceres je pokušao kontrirati, ali samo se otvorio i Cvjetićanin je sjajno pogodio lijevim krošeom.

Turski poluteškaš završio je na tlu u teškom nokdaunu, uspio se pridići na vrijeme, ali ipak nije bio spreman nastaviti borbu. Cvjetićanin je tako okončao prvu fazu turnira, a da se pritom gotovo nije ni oznojio.

Cvjetićanina kasnije večeras čeka okršaj s pobjednikom meča između Michaela Boapeaha i Iurija Fernandesa. Po završetku meča Cvjetićanin je istaknuo kako nije iznenađen ovakvom pobjedom jer zna kako trenira i koliko truda ulaže u ovaj sport, ali iskazao je poštovanje Caceresu i nazvao ga je jednim od najboljih poluteškaša na svijetu.

Željno iščekujemo finale poluteškaškog turnira, kao i glavnu borbu večeri u kojoj će se obračunati Antonio Plazibat i Nordine Mahieddine.

13. prosinac 2025 18:46