FNC je proteklog mjeseca uveo novu praksu po uzoru na velike svjetske MMA organizacije. Netom nakon završenog eventa održavaju konferenciju za medije na kojoj uz čelnog čovjeka organizacije Dražena Forgača, bude i nekoliko boraca te jedan od voditelja.
Ulogu voditelja ovaj put obnašao je Marko Petrak, a borilačku "komisiju" činili su Miloš Janičić, Miljan Zdravković i Sara Luzar Smajić. Radi se o vjerojatno najupečatljivijoj trojci na ovom eventu. Janičić je predvodio priredbu deklasiravši Alexa Oliveiru, Miljan Zdravković odradio je meč na pet rundi protiv jako dobrog Josha Hilla i uspješno je obranio titulu prvaka u bantam kategoriji, a Sara Luzar Smajić ponudila je borbu večeri zajedno s Ivanom Petrović. Podijeljenom sudačkom odlukom Sara je došla do pobjede, a Forgač je rekao kako mora promisliti o "Borbi večeri", ali da su vjerojatno Sara i Ivana pružile najatraktivniji meč večeri na FNC 26 eventu.
Mnoge je zanimalo hoćemo li vidjeti Miloša i Miljana u akciji već na sljedećem FNC-ovom eventu koji će se 7. veljače (drugi mjesec) održati u Muenchenu. Miloš je rekao da ga sigurno nećemo gledati tamo jer treba više odmora, a Miljan je dodao kako treba razmisliti "hladne glave" o svemu tome. Forgač se ubacio istaknuvši da se radi o dvojici vrhunskih boraca koji prolaze kod periodizaciju treninga i ne može se očekivati da nastupaju svakih mjesec do dva.
Govoreći o "Najboljem borcu godine", Janičić je priznao kako sebe vidi kao borca godine zbog "cjelokupne priče". Porazio je Marka Bojkovića u jednom od najvećih mečeva u povijesti FNC-a, generirao je ogroman "hype", a godinu je dovršio deklasiravši bivšeg UFC-ovog borca Oliveiru. No, Miloš je dodao da Miljan Zdravković također ima argumente za biti borac godine, posebno ako se gleda kvaliteta suparnika s kojima se borio. Na upit je li spreman za odlazak u UFC, Janičić je poručio:
- Odavno osjećam da sam spreman. Ja to znam jer treniram s tim borcima na Tajlandu i u Americi tijekom posljednje tri godine, znam na kojem sam nivou. Trening je jedno, a meč drugo, ali znam da pripadam tamo. Imam puno sparinga u različitim uvjetima, u drugim klubovima, u adrenalinskim situacijama, ali vidjet ćemo. Dok službeno ne odradim meč u UFC-u, ne može se definitivno reći da pripadam tamo, ali mislim da sam spreman za UFC.
Janičić je definitivno jedan od boljih FNC-ovih kandidata za odlazak u UFC, ali vrijeme će pokazati hoće li dobiti taj angažman. U slučaju da se njegova karijera nastavi u FNC-u, Miloš je istaknuo Donovana Desmaea kao željenog protivnika. Naravno da je potegnuto pitanje i eventualnog revanša s Markom Bojkovićem. Bojković je trenutno u nizu od dva uzastopna poraza, a posljednji je pretrpio upravo u meču protiv Desmaea. Prije toga izgubio je od Janičića, a karijere njih dvojice trenutno idu u posve suprotnim smjerovima. Janičić je na šaljiv način odbacio mogućnost revanša.
- Mislim da je Bojković pao razred. - rekao je Miloš uz osmijeh na licu.
Kompletnu konferenciju za medije možete pogledati klikom na LINK.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....