
Kad Dražen Forgač na svom Instagram profilu pokrene "Q&A" sesiju, regionalni MMA fanovi, ali i novinari, trljaju ruke, budući da to u pravilu znači red zanimljivosti, red smijeha, ali i ono ključno - red novih informacija. Upravo je tako bilo i danas kada je čelni čovjek FNC organizacije odgovarao na brojna zanimljiva pitanja fanova, a jedan od odgovora koji je privukao najveću pozornost regionalne borilačke javnosti jest onaj o potencijalnom trenerskom okršaju između Saše Drobca i Save Lazića.
"Vođo naš, ima li šanse za borbu između Save i Drobca? Iako su treneri dosta nas bi to voljelo vidjeti", upitao je jedan od FNC-ovih fanova, a Forgačev je odgovor glasio: "Ima, ja sam za to da se taj meč održi na eventu u Podgorici".
Forgač je u predmetnoj objavi i označio trenere American Top Teama i Fight Companyja, a sudeći prema njihovim objavama, oni se u potpunosti slažu s Forgyjevim prijedlogom.
Drobac je, naime, objavio niz storyja povezanih s potencijalnom borbom protiv Save, a u jednom od njih je izrijekom naveo: "Digla se prašina! Vrijeme je za povratak!". Lazić je, s druge strane, također putem svojih storyja proslijedio sve objave koje se odnose na njegov potencijalnom meč sa Sašom, a što misli o toj ideji jasno je komunicirao "gifom" rukovanja, odnosno porukom koja bi značila: "Dogovoreno".
Drobac je, podsjetimo, u svojoj profesionalnoj MMA karijeri odradio pet mečeva uz omjer 3-2, a pritom se borio s mnogim istaknutim imenima. Njegov okršaj iz 2014. godine protiv Tadije Majića na FFC Futures 5 priredbi u Opatiji vjerojatno je, do pojave FNC-a, jedan od najboljih mečeva ikad održanih na regionalnoj razini (obavezno pogledajte ako niste), a iz kojeg je izašao pobjedom tehničkim nokautom u drugoj rundi.
Drobac je, nepunih godinu dana nakon toga odmjerio snage i s danas najboljim hrvatskim MMA borcem, Robertom Soldićem, na FFC 20 priredbi u Zagrebu i izgubio jednoglasnom sudačkom odlukom. Bio je to ujedno i posljednji Sašin profesionalni MMA nastup, nakon kojeg se se ovaj svestrani Zagrepčanin posvetio trenerskom poslu u zagrebačkom ATT-u, ali i fotografiranju, snimanju, putovanjima i adrenalinskim avanturama.
Lazića smo, s druge strane, posljednji put u oktogonu gledali početkom studenog 2023., na FNC 13 priredbi u Beogradu, kada je prisiljavanjem na predaju ("rear naked choke") izgubio od Nikole Joksovića. "Hitman" je ukupno u profesionalnoj MMA karijeri odradio 18 mečeva, te pritom upisao 11 pobjeda i sedam poraza.
Podgorička FNC 26 priredba, podsjetimo, najavljena je za 20. prosinca ove godine.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....