UFC

‘Čini se da su oba slomljena‘: Diego Lopes pravi je ratnik, izdržao je do kraja meča unatoč teškim ozljedama

Diego Lopes i Alexander Volkanovski

 STEVEN MARKHAM/AFP/Profimedia
31-godišnji Lopes junački se borio protiv Volkanovskog, ali ipak nije došao do pobjede.

Diego Lopes u posljednjih deset mjeseci dvaput je imao priliku osvojiti pojas prvaka UFC-ove perolake kategorije, ali oba puta nije došao do pobjede. Alexander Volkanovski pokazao se nepremostivom preprekom za Lopesa.

Volk stilski jednostavno ne odgovara Lopesu, a u revanšu porazio ga je još lakše nego u prvom međusobnom okršaju. Jako teško će Lopes doći do novog "title shota" sve dok je Volkanovski prvak, ali sigurni smo da ovaj ratnik neće odustati.

Naime, ovaj brazilac s meksičkom adresom nije jedan od onih boraca koji će lako klonuti duhom. Već po dolasku u UFC, Lopes je imao šest poraza u karijeri, ali to ga nije sputalo da dogura do samog vrha perolake kategorije. Lopes je gubio, gubit će i u budućnosti, ali tek mu je 31 godina i dugo će još biti prvi samom vrhu.

Sigurno da je izvedbom u revanšu protiv Volkanovskog razočarao samog sebe jer je bio još dalje od pobjede u odnosu na prvi meč, ali Lopes može biti i ponosan zbog nekih stvari. Izdržao je još pet rundi s odličnim Volkanovskim, a u meču je zadobio i ponešto vrlo nezgodnih ozljeda. Njegov menadžer otkrio je na društvenim mrežama kako je Lopes pretrpio prijelome kostiju u oba stopala.

"Nekada večer nakon meča provodite na ‘after partyju‘, a nekad ste na odjelu hitne pomoći. Ali svakog jutra zahvalan sam na prilici da živim ovaj život sa svojim najboljim prijateljima.", napisao je Jason House iz Iridium Sports agencije, uz dodatak: "Čini se da su oba stopala slomljena."

Lopes je po završetku meča odšepao iz kaveza, a činjenica da je izdržao do kraja meča, a zatim ostao na nogama i odšetao iz kaveza, dokaz je njegove srčanosti i ratničkog duha.

Naravno, Lopesu ta srčanost neće biti dovoljna za dodatni iskorak i osvajanje pojasa. Morat će podignuti svoju igru na višu razinu, ali najbolje godine tek su pred njim.

01. veljača 2026 21:02