
Svaki UFC-ov fan dobro već zna kako izgleda tipični "fight week" uoči velikog UFC-ovog eventa. Tako je jako dobro poznato da četvrtak navečer donosi konferenciju za medije na kojoj se osim medijskih predstavnika, pojavljuju i fanovi, a UFC pred njih izvodi glavne aktere nadolazećeg eventa.
Sinoć u Newarku, pred okupljenima se pojavilo ukupno desetero aktera nadolazećeg UFC 316 eventa. Svi borci i borkinje koji će nastupiti na "main cardu" dobili su priliku odgovarati na pitanja i sudjelovati u eventualnim verbalnim ratovima sa svojim suparnicima.
Zanimljivo je kako je Merab Dvališvili bio poprilično izviždan od strane publike. Gruzijac je prvak bantam kategorije, u proteklom periodu postao je vrlo omiljen među MMA fanovima, kako zbog svojih nastupa, tako i zbog svoje karizme i smisla za humor. No, publika u Newarku stala je na stranu američkog borca Seana O‘Malleyja. Znatno veću podršku dobivao je Sean, ali uzmemo li u obzir da se konferencija za medije održala na teritoriju SAD-a, nije to toliko iznenađujuće.
Najžustrije bilo je na relaciji Julianna Pena - Kayla Harrison. Njih dvije odmjerit će snage za pojas u ženskoj bantam kategoriji, a već dulji niz mjeseci osjete se tenzije između njih te se vode verbalni ratovi.
- Kayla, kako me misliš pobijediti? Već sam te jednom to pitala. Planiraš me rušiti, ležati na mene i čekati da prođe 25 minuta? To je doslovno tvoja jedina šansa za pobjedu, da ležiš na meni 25 minuta. - pitanje je koje je Pena uputila izazivačici, na što je Kayla uzvratila na sličan način.
- A kako ti misliš pobijediti mene? Triput si završena, omjer ti je 11-5. Izgubila si više borbi, nego ja rundi u MMA-u.
Bilo je tu još prozivki između njih dvije i na neki način "ukrale su show", ali sve u svemu, nije ovo bila konferencija za medije o kojoj će se dugo pričati. Manje od pola sata trajao je kompletan program sa sučeljavanjima i predstavljanjima boraca, a fanovi u komentarima na YouTubeu razočarani su sve kraćim ovakvim događajima.
Snimku kompletne pressice, kao i najbolje trenutke, možete pogledati u videima ispod ovog teksta.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....