K1 i Boks

Joseph Parker iskreno o snazi Bakoleovih udaraca: ‘Dobro da me nije uspio pogoditi još koji put!‘

Joseph Parker i Martin Bakole

 Valery Sharifulin/TASS/Profimedia
Iako je Martin Bakole izgubio već u drugoj rundi borbe, uspio je zadati nekoliko snažnih udaraca

Joseph Parker je proteklog vikenda u Rijadu zaustavio Martina Bakolea, koji je u borbu ušao kao zamjenski protivnik u posljednji trenutak. Novozelanđanin je unutar dvije runde nokautirao kongoanskog teškaša i tako obranio svoj privremeni WBO naslov u teškoj kategoriji.

Parker je bio na korak od borbe za IBF svjetski naslov, no prvak Daniel Dubois morao je otkazati meč zbog bolesti. Bakole je zatim žurno otputovao iz Afrike kako bi spasio sunaslovnu borbu, stigavši u 2 sata ujutro na dan borbe.

Opće mišljenje bilo je da će borac iz Konga pokušati završiti posao brzo zbog nedostatka adekvatnih priprema i kondicije. Tražio je priliku da kazni Parkera u bliskim razmjenama i uspio je zadati nekoliko teških udaraca.

Dok je akcija u drugoj rundi postajala sve intenzivnija i oba borca su ulazila u otvorene razmjene, Parker je pogodio snažnim desnim krošeom koji je okrznuo vrh Bakoleove glave, uzdrmao ga i poslao na pod. Trener Billy Nelson pogledao je svog borca kada je ustao i odlučio prekinuti borbu.

U razgovoru za Box Nation nakon meča, Parker je analizirao borbu i priznao da ga je Bakole uspio ozlijediti tijekom kratkih minuta koje su proveli u ringu.

"Martin je uzeo borbu u posljednji trenutak, pa nije bio pripremljen kao ja, ali dao je sve od sebe. Srećom, uspio sam pogoditi desni udarac i završiti borbu. Vrlo sam sretan.‘‘

‘‘Sparirali smo prije, pa sam znao da će biti opasan. Njegovi udarci su boljeli, tako da mi je drago da nije uspio pogoditi još koji."

Što se tiče sljedećeg koraka nakon što je pobijedio tri od najjačih udarača u diviziji, novozelandski miljenik publike želi postati dvostruki svjetski prvak, nakon što je prošlog tjedna bio nadomak prilike za titulu.

"Sljedeće je borba za svjetski naslov. Bilo bi nevjerojatno boriti se protiv Usyka ili Duboisa. Prvo ćemo uzeti pauzu i otići kući vidjeti obitelj. Daljnji razvoj situacije nije pod mojom kontrolom. Mogu se samo pripremati za ono što mogu kontrolirati, a ako je svjetska titula sljedeća, to bi bilo fantastično … Naporan rad, vjera i samopouzdanje."

Duboisov tim možda neće ponovno zakazati obranu protiv Parkera, već bi mogao odmah krenuti u borbu za apsolutnog prvaka protiv Oleksandra Usyka, što znači da bi Novozelanđanin mogao opet biti prisiljen čekati svoju priliku.

Što se tiče Bakolea – koji je prije ovog poraza bio poznat kao "bauk divizije" – potvrdio je da će i dalje nastupiti u već dogovorenoj borbi protiv Efea Ajagbe u svibnju.

25. veljača 2025 22:43