
Brojni ljubitelji boksa nikada neće prihvatiti Jakea Paula kao profesionalnog boksača. Nazivat će ga "YouTuberom" bez obzira na njegova postignuća u boksu i neće ga priznati kao relevantno ime na boksačkoj sceni.
No, Paul iza sebe ima 12 pobjeda i jedan poraz u profesionalnom boksu, a od proteklog vikenda u svom rezimeu ima i pobjedu nad bivšim svjetskim prvakom. Jake je nadboksao Julija Cesara Chaveza Jr.-a, nekadašnjeg WBC-ovog prvaka srednje kategorije. Bez većih poteškoća Jake je došao do pobjede jednoglasnom odlukom sudaca i ušutkao kritičare koji tvrde kako ne može poraziti relevantnog profesionalnog boksača.
Nameće se ipak pitanje je li Julio Cesar Chavez Jr. i dalje relevantan boksač. Ne može se reći da je prestar, 39 mu je godina, ali odavno su završili njegovi najbolji dani. Potvrdu toga dobili smo u meču protiv Paula. Meksikanac je tek u devetoj rundu dao naznake da se radi o nekadašnjem svjetskom prvaku, ali bilo je to premalo za išta više od uvjerljivog poraza.
Nakon pobjede nad Chavezom, Paul je prepoznat od strane WBA federacije kao jedan od 15 izazivača u kruzer kategoriji. Da, dobro ste pročitali, Jake Paul od sada je rangiran među 15 najboljih svjetskih boksača u kategoriji do 90,7 kg. Boksači poput Alekseija Papina, Chrisa Billama-Smitha, Umara Salamova itd. samo su nekoliko mjesta iznad Paula, a mjesto ispod njega je Craig Parker, američki boksač koji je dosad ostvario 20 pobjeda i neporažen je.
Jake već dulje govori kako ima ambiciju boksati za svjetsku titulu, a čini se kako WBA federacija planira dati određeni poguranac Paulu. Gilberto Ramirez (48-1-0) aktualni je WBA-ov prvak, a Paul bi na račun svog imena i marketinške moći, mogao preskočiti nekoliko stepenica i možda zaista napasti svjetsku titulu. Vjerojatno se ne bi dobro proveo, ali svi uključeni dobro bi se naplatili.
Kad je u pitanju BoxRec, Paul solidno kotira na ljestvici kruzeraša i trenutno zauzima 69. mjesto od ukupno 1567 boksača na toj listi i osmi je najbolji američki boksač među boksačima kruzer kategorije. Nije loše za jednog YouTubera, zar ne?.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....