Ostalo

Bellator 235: MVP zapalio London novim nokautom, redari spriječili tučnjavu pored kaveza

Michael Page nokautirao Melilla
 Screenshot/Bellator
Michael `Venom` Page u glavnoj je borbi Bellatorove 235 priredbe u Londonu impresionirao publiku još jednim sjajnim nokautom ostvarivši drugu uzastopnu pobjedu.

Page je nokautom u prvoj rundi svladao Giovannija Melilla jednim pravim udarcem u bradu nakon manje od dvije minute borbe.

Dvije godine stariji Talijan, debitant u Bellatoru sa skorom 13-4 uskočio je kao last-minute zamjena za ozlijeđenog Dereka Andersona.

Britancu je to šesnaesta pobjeda u karijeri i druga zaredom nakon što je u svibnju pretrpio svoj prvi poraz, nokautom protiv Douglasa Lime. Upravo je njega izazvao na revanš nakon sinoćnje pobjede.

Veliko rivalstvo Fabiana Edwardsa i Mikea Shipmana kulminiralo je u kavezu uoči glavne borbe večeri, a njihov meč izazvao je veliku gužvu oko kaveza.

Edwards je nakon pobjede kontroverznom podijeljenom odlukom sudaca (29-28, 28-29, 30-27) skočio preko ograde i slavio sa svojim timom kada se prema njima sjurila skupina Shipmanovih prijatelja i članova tima. Nije ih uspio zaustaviti ni UFC-ov Leon Edwards, Fabianov brat, no redari i ostali borci spriječili su tučnjavu brzom reakcijom.

Edwards (9-0) se vratio u kavez i odmah ponudio Shipmanu (13-3) revanš.

A napeto je bilo i nakon borbe Denise Kielholtz i Sabriye Sengul u uvodnom dijelu programa. Kielholtz je u samo 32 sekunde `americanom` izborila pobjedu protiv Turkinje, koja je u suzama bjesnila u kavezu i tražila kickboxing meč.

Sengul je pogodila protivnicu krošeom u lice, ali je u pokušaju da ju završi naletjela na direkt koji ju je bacio na koljena, a Nizozemka je iskoristila priliku i završila ju na bolan način. Turkinji je ovo bio MMA debi, a za Kielholtz, Bellatorovu kickboxing prvakinju, četvrta pobjeda u šest MMA borbi.

Bellator 235, rezultati:

Michael “Venom” Page def. Giovanni Melillo - KO (udarac), R1

Fabian Edwards def. Mike Shipman - podijeljena odluka sudaca (29-28, 28-29, 30-27).

Søren Bak def. Terry Brazier - jednoglasna odluka sudaca (30-27, 30-27, 29-28).

Uvodne borbe

Denise Kielholtz def. Sabriye Sengul - submission (americana) 0:32, R1

Tim Wilde def. Charlie Leary - jednoglasna odluka sudaca (29-28, 29-28, 29-28)

Pietro Penini def. Charlie Ward - jednoglasna odluka sudaca (30-27, 30-27, 29-28)

Robert Whiteford def. Sam Sicilia - KO (udarci), R3

Lewis Long def. Walter Gahadza - submission (rear-naked choke), R1

Chris Bungard def. Benjamin Brander - submission (rear-naked choke), R1

Kent Kauppinen def. Andy Manzolo - submission (forearm choke), R1

Alfie Davis def. Alessandro Botti - jednoglasna odluka sudaca (30-27, 30-27, 29-28)

Kevin Fryer def. George Tokkos - jednoglasna odluka sudaca (30-27 x3)