Ostalo

Završeno je ovogodišnje izdanje ADCC-a: Donosimo finalni poredak boraca nakon turnira, Gordon Ryan nastupio i sinoć

Gordon Ryan

SCREENSHOT/INSTAGRAM (GORDON RYAN) Screenshot/instagram (gordon Ryan)
Osim regularnog dijela, gledali smo i još jedan ‘‘superfight‘‘ s Gordonom Ryanom u glavnoj ulozi

Najbolji vikend grapplinga je iza nas. Sve je započelo još u petak sa Craig Jones Invitational turnirom, a u isto vrijeme tu je bio i najprestižniji turnir na svijetu, ADCC. Oba turnira donijela su ljubiteljima ovog sporta mnoštvo uzbuđenja i odličnih mečeva, a sinoć su održana i finala ADCC-a u Las Vegasu.

Najbolji borci prvoga dana, odnosno, od dana ranije, nastupili su i jučer u polufinalnim i finalnim mečevima. Bilo je tu odličnih borbi, uzbuđenja, pa čak i nekih neočekivanih pobjednika, no upravo to je čar ovog sporta u kojem su borci na najvišoj razini vrlo bliski kvalitetom i vještinama.

Borac koji se može pohvaliti dvostrukim zlatom, odnosno, zlatom u svojoj i apsolutnoj kategoriji, jest fenomenalni Kaynan Duarte. Brazilski je to borac koji pod budnim okom legendarnog Andrea Galvaa i njegovog Atos tima iz dana u dan postaje sve boljim, a to je dokazao i na ovom izdanju ADCC-a. Duarte je prvo osvojio zlato u kategoriji do 99 kilograma, da bi nešto kasnije nastupio u apsolutnoj diviziji gdje je također osvojio zlato.

Felipe Pena osvojio je zlato u kategoriji iznad 99 kilograma, dok je u onoj do 88, titulu osvajača obranio Giancarlo Bodoni iz Danaherovog New Wavea. U kategoriji do 77 kilograma gledali smo zanimljivo finale, a među borcima je bilo više od 20 godina razlike. Mica Galvao i Vagner Rocha pružili su odličan meč, no, na kraju je slavio ipak Galvao.

Osim regularnog dijela, gledali smo i još jedan ‘‘superfight‘‘ s Gordonom Ryanom u glavnoj ulozi. Yuri Simoes bio mu je protivnik, a Ryan ga je ‘‘uništio‘‘ na bodove te je slavio s 21-0.