
Islam Mahačev jasno je dao do znanja što misli uoči oproštajne borbe njegovog bivšeg protivnika, Dustina Poiriera.
‘‘Dijamant‘‘ će se oprostiti od profesionalne MMA karijere u borbi protiv Maxa Hollowaya na UFC 318 priredbi, koja će se održati 19. srpnja. Ta borba će biti za BMF pojas, a Poirier će ga imati priliku osvojiti na priredbi u svom rodnom gradu New Orleansu, u Louisiani, u saveznoj državi koja nije ugostila UFC događaj još od lipnja 2015. godine.
Nada se da će završiti karijeru u velikom stilu, pogotovo jer je već dvaput pobijedio Hollowaya i ima podršku jednog od najboljih MMA boraca današnjice – Islama Mahačeva.
Mahačev i Poirier borili su se za naslov UFC prvaka lake kategorije na UFC 302 priredbi u lipnju 2024. godine. Štićenik Habiba Nurmagomedova tada je imao itekako tešku borbu, ali je na kraju svladao Poiriera D‘Arce gušenjem u posljednjoj, petoj rundi meča.
Dagestanac je sada izrazio svoje veliko poštovanje prema Poirieru i još jednom bivšem protivniku, ne samo kao prema borcima, već i kao prema ljudima. Uz to, uvjeren je da će 36-godišnji Amerikanac pobijediti Hollowaya u svojoj posljednjoj borbi karijere. Mahačev je za MMA Junkie izjavio sljedeće:
- Mislim da će Dustin pobijediti. Rekao mi je da mu je ovo zadnja borba i mislim da će biti spreman. Bit će spreman. Mislim da će pobijediti.
- Dustin je jako dobar tip. Od svih mojih protivnika, (najviše) poštujem dvojicu: (Alexandera) Volkanovskog i Dustina. Oni su stvarno dobri momci. Šaljem im poruke.
Otkrio je da je u poruci prema Volkanovskom pozvao svog bivšeg dvostrukog protivnika u svoj rodni Dagestan.
Podsjetimo, Mahačev se dva puta borio protiv Volkanovskog u uzastopnim mečevima 2023. godine. Njihov prvi meč bio je tijesan i dagestanski prvak slavio je jednoglasnom odlukom sudaca, ali je u drugom meču utišao sve sumnje i kritike nakon što je u prvoj rundi ‘‘high kickom‘‘ nokautirao aktualnog prvaka perolake kategorije.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....