
Pojedini fanovi možda su još uvijek skeptični i nisu potpuno uvjereni da će UFC sljedeće godine održati event na teritoriju Bijele kuće, ali ta priča sve je ozbiljnija i dileme više ne bi trebalo biti. Naravno, još smo daleko od službene potvrde datuma i "fight carda", ali Dana White gostujući u podcastu "The Herd" koji vodi Colin Cowherd, otkrio je kako su započeli s konkretnim koracima ka organizaciji tog spektakularnog eventa.
- Dakle, prošli smo tjedan išli u Bijelu kuću, ja i moj tim, i imali smo prvi sastanak s Donaldom Trumpom, izložili smo sve ideje i počeli ga navoditi da označi što mu se sviđa, a što ne, i bilo mu je odlično. Dakle, sada potpuno ulazimo u to. Sada počinje sav posao. - istaknuo je Dana.
Ono što White smatra ponajvećim poslom, ali vjerojatno i najvažnijim, jesu mjere sigurnosti. Priredba na imanju Bijele kuće neće moći imati previše gledatelja, jer ipak treba imati kontrolu nad zbivanjima i radi se o priredbi visokog rizika.
- Prošli put kad sam bio u Bijeloj kući popeo sam se na krov Bijele kuće i oni imaju snajperiste po cijelom krovu. To je prilično ludo. Ali da, sigurnost će biti ogromno pitanje, jer na kraju krajeva, posao Tajne službe je štititi predsjednika, a ne znam kako će to funkcionirati s obzirom na to da će ljudi biti tamo uživo na travnjaku Bijele kuće. Ipak, bit će ih manje od 5.000.“ - otkrio je Dana.
Po pitanju brojnosti publike, to zasigurno neće biti ogroman event, što se uostalom nije ni očekivalo. Samo odabrani imat će priliku svjedočiti toj priredbi, a ne sumnjamo da će cijene karata biti "paprene". No, Dana je otkrio kako će UFC "okupirati" Washington tijekom cijelog "fight weeka" te je najavio mnoštvo događaja u parku koji je povezan s imanjem Bijele kuće.
- Tamo se može nakrcati 85 tisuća ljudi. Postavit ćemo velike ekrane i pozornicu, organizirat ćemo i neke koncerte. - otkrio je Dana.
Pretpostavka je da će se event u Bijeloj kući održati 4. srpnja (sedmi mjesec) na Dan zahvalnosti, a čini se kako UFC planira dodatno podići letvicu i organizirati nešto dosad neviđeno.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....