Bivši UFC prvak lake kategorije Islam Mahačev spreman je napasti pojas velter kategorije na priredbi UFC 322, koja će se održati 15. studenoga, a mnogi se pitaju kako će se nositi protiv većeg protivnika – Jacka Delle Maddalene.
U novom intervjuu za ESPN MMA, Mahačev je otkrio detalje o prijelazu u višu kategoriju (velter - 77kg) te otkrio bi li se ikada vratio u laku kategoriju (- 70kg).
- Želim imati oko 87kg izvan kampa i oko 82,5kg pet tjedana prije borbe - rekao je Mahačev.
- Iskreno, mislim da će to biti vrlo lagano skidanje kilograma. Vidjet ćemo. Još uvijek sam u kontaktu s nutricionistima iz SAD-a, daju mi dobre dodatke prehrani i savjete.
Skidanje kilograma uvijek je bilo teško za Mahačeva, pa mu je sada veliko olakšanje što se može više fokusirati na trening, a manje na dijetu.
- Promijenio sam kategoriju i život mi se promijenio. Cijeli život sam morao razmišljati što ću jesti, što smijem pojesti za večeru. Sada mogu uživati u kampu, jesti što želim, smijati se i trenirati.
Dodao je da je skidanje kilograma za laku kategoriju uvijek bilo mukotrpno i da je utjecalo na njegovu izvedbu:
- Uvijek sam uspijevao skinuti na 70kg, ali to je bilo toliko teško. Osjećao sam da mi to utječe na nastup. Nitko tko skida više od 10kg ne može se oporaviti na 100%. Ja sam se osjećao kao da bih se oporavio možda na 60%. Teško je potpuno se regenerirati u 30 sati. Sada sam jako uzbuđen vidjeti kako ću se osjećati u kavezu.
Na pitanje bi li se jednog dana vratio u laku kategoriju, primjerice radi superborbe s Ilijom Topurijom, Mahačev nije isključio mogućnost, ali jasno je rekao da bi to moralo biti dobro plaćeno.
- Ako moram skidati na 70kg, to će biti teško. I Dana White će to morati platiti.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....