
Noche UFC event, priredba koju će UFC 13. rujna (deveti mjesec) održati treću godinu zaredom i kojom zapravo odaju počast meksičkoj borilačkoj zajednici, ove godine održat će se u Teksasu. San Antonio bit će grad domaćin, a priredbu će predvoditi okršaj Jeana Silve i Diega Lopesa.
Taj meč najavljen je već ranije, a event je dobio i sunaslovnu borbu večeri. Mladi Raul Rosas Jr., UFC-ova meksička senzacija, borac koji je do ugovora došao prije nego je napunio 18 godina, u San Antoniju će tražiti svoju šestu UFC pobjedu.
Rosas je inače najmlađi borac u povijesti organizacije koji je dogurao do pet pobjeda u UFC-ovom kavezu. To je ostvario sa 20 godina i 177 dana starosti, nadmašivši Vitora Belforta koji je petu UFC pobjedu upisao sa 21 godinom i 203 dana. Raul je trenutno u nizu od četiri uzastopne pobjede, a UFC ga planira "baciti u vatru" u sljedećem nastupu.
Naime, Rosas je uparen s rangiranim Robom Fontom, (22-8-0, 12-7-0). Font je trenutno deveti u poretku izazivača unutar bantam kategorije, a radi se o prekaljenom veteranu koji je kavez dijelio s mnoštvom vrhunskih boraca, a uspio je i poraziti neke jako dobre borce poput Codyja Garbrandta, Marlona Moraesa, Rickyja Simona, Sergija Pettisa, Adriana Yaneza, Kylera Phillipsa itd.
Mnogi se pitaju je li prerano za Rosasa. 38-godišnji Font bliži se kraju svoje karijere, ali u posljednja dva nastupa upisao je dvije pobjede (Phillips i Jean Matsumoto) te je dokazao kako i dalje ima "vatre" u njemu. Postao je Font svojevrsni "gatekeeper" za ulazak u top 10 i sjajan test za mlade, nadolazeće borce, ali Rosas ovdje preskače nekoliko stepenica.
No, mladi Meksikanac očito ne bježi od izazova. Spreman je boriti se bilo kada, bilo gdje i protiv bilo koga. Mentalno je jak, ima taj fajterski mentalitet, a 13. rujna saznat ćemo je li dovoljno sazreo da porazi starog lisca kakav je Font.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....