UFC

UFC on ESPN 36 rezultati: Aleksandar Rakić izgubio zbog iznenadne ozlijede minutu prije isteka 3. runde

Aleksandar Rakic

USA TODAY Network/ddp USA/Profimedia
Zbog nesretne okolnosti Rakić ostao bez najvažnije pobjede u karijeri

Jan Blachowicz je ipak završio kao taj koji će vjerojatno idući biti na redu za napad na pojas poluteške kategorije, ali ne na način koji je on to zasigurno priželjkivao. Prvu rundu Jan je započeo sa kickovima, a Rakić ga je već u početku "načeo" i raskrvario ga udarcem ispod lijevog oka što je Blachowicz vidno smetalo tijekom čitave runde. Aleksandar je također na regularnoj razini bacao kickove i na taj način skupljao bodove kod sudaca. I jedan i drugi su imali dobrih trenutaka, a Rakić je bio taj koji je gurao borbu naprijed. U posljednjoj minuti prve runde Rakić malo usporava i runda završava u blagoj prednosti srpskog borca.

U drugoj rundi Rakić je odlučio preseliti borbu na pod, a dok su bili u parteru Blachowicz je imao jedan dobar pokušaj gušenja trokutom, no Rakić se uspio izvući i nastavljao kažnjavati Poljaka. Rakić je bacao kratke udarce i laktove kad god se ukazala prilika za to, a borbu na tlu je relativno lagano kontrolirao sve do kraja runde.

U trećoj rundi Jan je shvatio da mora stisnuti ako želi borbu okrenuti u svoju korist. Nakon kicka nogom i nekoliko lijevih direkata Rakić se povukao unazad i tada si je iznenadno ozlijedio koljeno nakon čega je uz bolnu grimasu pao na pod, a sudac je ubrzo zaustavio borbu. Iako je u prve dvije runde Rakić pokazao dominaciju i bolju kvalitetu u parteru gdje su stručnjaci smatrali da će Jan imati svoju najveću šansu, nažalost nije uspio upisati važnu pobjedu i dobiti priliku za napad na pojas.

Michael Johnson prekinuo je svoj gubitnički niz impresivnim nokautom u drugoj rundi protiv Alana Patricka. Sve rezultate priredbe pogledajte u nastavku članka.

UFC on ESPN 36 rezultati:

Jan Blachowicz def. Aleksandar Rakic via TKO (ozljeda koljena) – R3, 1:11

Ryan Spann def. Ion Cutelaba via submission (giljotina) – R1, 2:22

Davey Grant def. Louis Smolka via knockout (udarci) – R3, 0:49

Katlyn Chookagian def. Amanda Ribas via podjeljena sudačka odluka (29-28, 28-29, 29-28)

Manuel Torres def. Frank Camacho via TKO (udarci) – R1, 3:27

Allan Nascimento def. Jake Hadley via jednoglasna sudačka odluka (30-27, 30-27, 30-27)

Viviane Araujo def. Andrea Lee via jednoglasna sudačka odluka (29-28, 29-27, 29-27)

Michael Johnson def. Alan Patrick via KO (udarci) – R2, 3:22

Virna Jandiroba def. Angela Hill via jednoglasna sudačka odluka (30-27, 30-27, 30-27)

Tatsuro Taira def. Carlos Candelario via jednoglasna sudačka odluka (30-26, 30-27, 30-27)

Andre Petroski def. Nick Maximov via "technical submission" (anakonda gušenje) – R1, 1:16